W jaki sposób przy aranżowaniu pomieszczeń możemy wykorzystać motyw cegły?

Niezwykle popularnym aktualnie składnikiem aranżacji pomieszczeń są ceglane ściany. Zaczęły być one wykorzystywane w Polsce wraz z wchodzącą modą na loftowe pomieszczenia oraz industrialny styl.
Bardzo popularnym obecnie elementem aranżacji wnętrz są ceglane ściany. Pojawiły się one w naszym kraju wraz z wchodzącą modą na loftowe Wnętrza i industrialny styl.

klinkier

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba jednak pamiętać, że równie korzystnie prezentują się w większym stopniu tradycyjnych pokojach.
Istnieją dwa sposoby, aby otrzymać bardzo realistyczny rezultat ściany. Możemy postawić ściany z cegieł, jednak nie zawsze jest to wykonalne, ponieważ możemy mieć już przygotowane ścianki działowe. Możemy też korzystać z płytek klinkierowych, które znakomicie imitują cegły. Takiego rodzaju płytki mogłyby być betonowe, gipsowe lub ze szkła, posiadają one grubości od 13 do 15 milimetrów, przy czym w sprzedaży są również dostępne takie, które mają kilka milimetrów oraz takie, jakie są grube na ponad 2 cm. Można także sięgnąć po w większym stopniu niecodzienne surowce, jakie nie mają nic wspólnego z realną cegłą. Poza naturalnie wzorem lub kształtem.
cegła

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light
Najmodniejszym wyjściem jest cegła w kolorze białym. Bardzo często stosuje się ją w klasycznym kontraście z kolorem czarnym. Bardzo prawidłowo wygląda także w złączeniu z drewnem. Jeżeli motyw cegły będziemy chcieli jedynie niezwykle skromnie oraz także niebanalnie podkreślić we wnętrzu, to możemy sięgać po takie materiały, jakie zrobione są na motywie muru. Dobrym rozwiązaniem jest mozaika szklana, jaka ma wymiary 30 x 30 centymetrów i jest sprzedawana w kolorze czarnym i białym.

Jej koszt to zaledwie 35 złotych za sztukę.

Jeżeli szukasz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź okna Łódź nas, a z pewnością przeczytasz ciekawe fakty.

Moglibyśmy również zastosować czerwono-szare aranżacje, w jakich motyw cegły jest przewodni. Z czerwonym klinkierem wokół kominka oraz z cegły w odcieniu szarym w aneksie kuchennym.