W jaki sposób stworzyć mieszkanie, które będzie całkiem zautomatyzowane? Czy jest to wykonalne?

Czy możliwe jest, aby nasz dom myślał? Co potrzeba, aby zrobić w domu cały zespół inteligentnych instalacji? Gdzie dobrze jest się zwrócić jak i jakie dokumenty trzeba uzyskać? Czy jest to drogie? Czy naprawdę możliwe jest by posiadać nasz inteligentny pokój? Systemy inteligentne powodują pełną automatyzację naszego wnętrza, i to na różnych płaszczyznach.
Czy prawdopodobne jest, aby nasz dom wykazywał przejawy myślenia? Co trzeba zrobić, aby zamontować w naszym lokum cały zespół inteligentnych instalacji? Do kogo najlepiej się zwrócić jak i jakie dokumenty powinniśmy zdobyć? Czy jest to drogie? Czy rzeczywiście można stworzyć wymarzony inteligentny pokój? Systemy inteligentne powodują pełną automatyzację przestrzeni mieszkaniowej, i to w wielu wymiarach.

dużo pilotów

Autor: Carlos Castro Ruge
Źródło: http://www.flickr.com
Mogą to być przykładowo instalacje grzewcze, chłodzenia i wentylacji, a także sterowanie światłem, bramami albo innymi urządzeniami silnikowymi. Prawdopodobne jest również sterowanie bezprzewodowymi urządzeniami poprzez bluetooth i system satelitarny.

Ciekawi Cię omawiany materiał? Jeżeli tak, to namawiamy do kliknięcia tutaj. To warte uwagi optymalne źródło (http://well-done.pl/szkolenia-wciagniki-i-wciagarki-kat-ii-w/), które również na pewno Cię zaabsorbuje.

Tego typu automatyzacja może obejmować praktycznie każdy element instalacji elektrycznej. To oznacza, że jednym przyciskiem jesteśmy w stanie uruchomić zraszacze na ogrodzie, zamknąć rolety antywłamaniowe w oknach jak i wyłączyć wybrane urządzenia AGD w domu.

Przez to możemy zaoszczędzić dużo energii. W przypadku kosztów ogrzewania jest to mniej więcej 40%, zaś oświetlenia do 15%. Kiedy wybieramy inteligentne instalacje to tak naprawdę nie jest konieczne by starać się o jakieś dodatkowe zezwolenia czy papiery. Kwestia ta dotyczy jednocześnie remontu domu, jak i budowania nowego. Wiadomo natomiast, że w przypadku stawiania domu niezbędne jest uzyskanie pozwolenia, które uzupełnione jest o projekt instalacji elektrycznej. Jest on niezbędny w przypadku montażu klasycznej, jak i inteligentnej instalacji. Gdy stawiamy nowy dom mamy tak naprawdę dwa wyjścia. Interesujące informacje znajdują się tutaj: źródło.

Po pierwsze, do wniosku o wydanie zezwolenia na budowę dołączyć trzeba projekt instalacji elektrycznej, a później trzeba przygotować projekt inteligentnej instalacji. W innej sytuacji do wniosku o wydanie zgody na dom powinniśmy dołączyć projekt instalacji, który uwzględnia także inteligentne instalacje. Już w trakcie projektowania instalacji musimy uwzględnić miejsce na jeszcze jeden przewód magistralny lub przewód sieci komputerowej. Urządzenia inteligentnej instalacji zasilane są napięciem, które różni się parametrami od tego, jakie jest w sieci energetycznej. Przeważnie komunikacja oraz zasilanie takich elementów odbywają się tymi samymi przewodami, więc instalację magistrali umieszcza się w pewnej odległości od instalacji elektrycznej.