W jaki sposób tanio i szybko zabezpieczyć swoje auto przed działaniem warunków atmosferycznych – zalety garaży ze stali.

O tym, że najbardziej korzystne warunki do trzymania swojego samochodu są w zadaszonym miejscu, wie chyba każdy kierowca. Można wtedy uniknąć działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, dzięki czemu powłoka lakieru dużo dłużej będzie zachowywać formę. Również w zimie jest dużo praktyczniej, nie trzeba codziennie zmiatać warstwy śniegu, tylko zwyczajnie włącza się samochód i rusza w drogę. Lecz koszty wybudowania garażu są dość wysokie i wiele osób budując dom z tej właśnie przyczyny rezygnuje z wersji murowanej.
O tym, że najbardziej korzystne warunki do trzymania swojego samochodu będą w zadaszonym miejscu, wie chyba każdy kierowca. Unika się wtedy działania niekorzystnych warunków pogodowych, przez co powłoka lakieru znacznie dłużej będzie zachowywać formę. Także zimą jest dużo wygodniej, nie trzeba codziennie zrzucać kilku centymetrów śniegu, tylko zwyczajnie zapala się samochód i jedzie. Lecz koszty wybudowania garażu są dość wysokie i wielu ludzi budując dom właśnie z tego powodu rezygnuje z murowanej wersji.

garaze

Autor: onnola
Źródło: http://www.flickr.com
Jest jednak sposób na to, żeby miejsce zadaszone miejsce jednak sobie zapewnić, a sposobem takim są garaże metalowe. Potocznie zwane blaszakami są doskonałą alternatywą dla ludzi, którzy nie będą mieć zbyt dużych możliwości finansowych, a mimo wszystko będzie im zależało na tym, żeby ich pojazd był schowany. Ogromnym plusem garaży metalowych jest fakt, że bardzo szybko się je stawia, oprócz tego ceny są znacznie niższe niż wersji stawianych z cegły czy pustaka.

Jeżeli czujesz, że niniejsza porada może być Twoim zdaniem niewystarczająca, to zamieszczony tu (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/kartoniarki/) post na pewno Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i sprawdź.

Dlatego też cały czas cieszą się one sporym zainteresowaniem, o czym z pewnością zaświadczy chyba każdy producent garaży w takiej odmianie – jak wybrać producenta garaży.

Przed postawieniem stalowego garażu trzeba odpowiednio urządzić podłoże pod niego. Nie musi to być od razu solidny fundament, jaki jest konieczny przy murowanych obiektach, chociaż oczywiście nie ma przeszkód, żeby takie rozwiązanie wykorzystać. Garaż postawić także można na płytach czy słupach z betonu, ważne jest tylko aby podłoże było wystarczająco równe i solidne.

Sprawdź także szczegóły tu (http://www.prokad.com.pl/), z pewnością stwierdzisz, że naprawdę warto było się z nimi zapoznać. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

Natomiast montaż takiego garażu sprowadza się do poskręcania dachu i ścian i dokładnym ustawieniu na wcześniej przygotowanym podłożu.

Garaże wykonane są najczęściej z blach ocynkowanych, dzięki czemu charakteryzują się sporą odpornością na rdzewienie. Można je rzecz jasna pomalować odpowiednią farbą, która nie tylko będzie chronić metal, ale dodatkowo zapewni atrakcyjny wygląd. Oczywiście garaże stalowe mają także wady, ponieważ nie posiadają one izolacji termicznej, to użytkowanie ich z zimie nie jest już tak wygodne. Ale nawet wtedy zachowują swoją główną funkcjonalność, czyli chronią samochód przez deszczem i śniegiem (przeczytaj dodatkowe informacje).