W jaki sposób umeblować pokój malucha – porady

Jak urządzić pokój dziecka, który jest miejscem do nauki, snu, przechowywania a także zabawy?
Pokój potomka musi pogodzić te funkcje na paręnastu metrach kwadratowych.
W jaki sposób umeblować pokój malucha, jaki jest miejscem do odrabiania lekcji, snu, składowania oraz rozrywki?
Pokój dziecka powinien pogodzić owe role na kilkunastu metrach kwadratowych.

naklejki na ścianę

Autor: http://www.shelterness.com
Źródło: http://www.shelterness.com
Salon w kolorach ziemi

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Nie będzie to łatwe. Zastanawiając się, w jaki sposób urządzić pokój potomka miej na względzie, że wnętrze bez ustanku zmienia się, jego układ przestrzenny, wystrój i ekwipunek. Aranżując pokój malucha należy pamiętać o bezpieczeństwie i o tym, by zastosowane materiały były mocne, a także bezproblemowe do utrzymania w schludności. Dobrze też zadbać o wysoki poziom estetyczny, zatem wystrój pokoju dziecięcego oraz poskromić własne emocje, które często przesłaniają faktyczne wymogi potomka. Moda czy niezrealizowane w dziecięctwie marzenia rodziciela potrafią zmaterializować się w wystroju wnętrza potomka w stylu Disneylandu, z kolei zabraknąć może szaf, w których dałoby się pochować stosy ubranek oraz zabawek. Dzieci do wieku szkolnego najchętniej spędzają czas , mając w polu widzenia swych opiekunów: rysują przy stole kuchennym, stawiają z klocków na podłodze w pokoju dziennym. Ale już siedmiolatki chcą niekiedy być same. Chętnie też zapraszają koleżanki. Najogromniejszą frajdę mają wtedy, gdy goście mogą pozostać na noc. Konieczne więc będzie ponadplanowe miejsce do snu. Koniecznie w dziecinnym pokoju. Wtenczas może okazać się, że 11 m2 to za mało.

Zaciekawił Cię nasz frapujący wpis? Pragniesz zobaczyć jego ekstra źródło (https://masters.com.pl/pl/baterie/)? Zatem chcielibyśmy zasugerować Ci przejrzenie nowej witryny.

Optymalny pokój malucha musi mieć do 18 m2. Bardziej istotne od metrażu będzie jednak to, by był nasłoneczniony. Jaśniejszy pokój malucha będzie powodował odczucie większego.

Pomocne w dekoracji wnętrza naszego malucha mogą być barwne naklejki na ścianę.
Nastolatek anektuje już cały pokój, sam organizuje składowanie, zaprowadza swoje porządki i nie dopuszcza wizyt bez pukania.