W jaki sposób umeblować pokój malucha – rady

Jak umeblować pokój dziecka, który będzie miejscem nauki, snu, przechowywania a także zabawy?
Pokój dziecka powinien pogodzić te funkcje na paręnastu metrach kwadratowych. Nie będzie to proste.
W jaki sposób umeblować pokój dziecka, jaki jest miejscem nauki, snu, przechowywania i zabawy?
Pokój dziecka powinien pogodzić te funkcje na paręnastu metrach kwadratowych. Nie jest to proste.

Dla najmłodszych projektuj, chodząc na kolanach.

Jeżeli masz chęć zgłębić dodatkowe informacje na przedstawiany tu temat, to przeczytaj to ważne omówienie (http://francke-art.pl/) – ono także jest bardzo cenne.

Aranżując pokój dziecięcy pomyśl też o swojej wygodzie. To właśnie ty będziesz przewijać, żywić, porządkować rzeczy. Starszą latorośl spytaj o zdanie po czym uwzględnij jego marzenia dotyczące pokoju.naciśnij to oświetlenie na przedpokój oświetlenie na przedpokójMalowanie może być wspaniałą formą spędzania czasu wspólnie. Urządzając pokój dziecka trzeba także pamiętać o bezpieczeństwie oraz o tym, aby użyte materiały były trwałe, a również łatwe do utrzymania w czystości. Dobrze również zatroszczyć się o wysoki poziom estetyczny, a więc wystrój pokoju dziecinnego oraz poskromić własne emocje, jakie nierzadko przesłaniają rzeczywiste potrzeby dziecka. Moda albo niezrealizowane w dziecięctwie fantazjowania rodzica mogą się zmaterializować w wystroju pokoju dziecka w stylu Disneylandu, za to może braknąć szaf, w których dałoby się pochować sterty ciuchów a także zabawek. stoliki dla dzieci potrafią spełniać w ich pokoju różnorodne funkcje. Nie może ich więc zabraknąć.

Skandynawia

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieci w każdej grupie wiekowej mają inne potrzeby. Na szczęście aranżując pokój malucha z dużym wyprzedzeniem możemy je przewidzieć. Pokój potomka małego musi być jak najbliżej sypialni rodzicieli. Młodzieniec na pewno wybierze na pokój młodzieżowy wnętrze przy wejściu do domu. Ochoczo także zamieszka na poddaszu bądź w odrębnym skrzydle budynku. Pokój malucha w wieku przedszkolnym nie musi być duży. Wystarczy już 11 m2.

Maluchy do wieku szkolnego i tak najentuzjastyczniej spędzają czas, mając w pobliżu rodzicieli: rysują przy kuchennym stole, budują z klocków na posadzce w pokoju dziennym. Lecz już siedmiolatki lubią czasem być same. Ochoczo także zapraszają kolegów.