W jaki sposób upiększyć pokój w satysfakcjonujący sposób

Zastanawiamy się nie tylko przy wprowadzaniu się do nowego mieszkania. Istotne, bo nadające pokojom aurę jest wyposażenie pokoju i efektywne wykorzystanie … ścian. Gołe i jednolite normalnie utożsamiamy z niewykończonym domem, który jest w fazie sprzedawania lub gospodarowania.
Myślą o tym nie tylko ci, co wprowadzają się do nowego mieszkania. Istotne, bo nadające pomieszczeniom klimat jest wydzielenie pokoju i efektywne wykorzystanie … ścian. Gołe i jednolite przeważnie utożsamiamy z nieużytkowanym domem, który jest na etapie sprzedawania lub gospodarowania.

Kwiaty na tle aglomeracji

Autor: Travel Junction
Źródło: http://www.flickr.com

Gospodarowanie ścianą – zazwyczaj przez zajmowanie jej powierzchni – odbywa się stopniowo. Sporo zależy od wykończenia – inaczej wygląda ono przy tapetach, inaczej przy kilkuwarstwowym malowaniu.

Nie czekaj – jeśli przypadł Ci do gustu ten tekst, to bieżący materiał (http://sklepbdkoncept.pl/mieszacze-termostatyczne-i-mechaniczne-cwu/) da się także obejrzeć pod wskazanym linkiem. Wiadomości stworzyliśmy dla Ciebie z ochotą.

Postawienie na farby wiąże się z wyborem jednego, góra dwóch kolorów, więcej barw sprawiałoby już dziwne wrażenie. W wymalowanym pokoju jednolitość ma swój urok – wszelkie obrazy, tablice, wiszące fotografie, czy pamiątkowe półki na tle wymalowanej ściany wyglądają całkiem inspirująco.

Inaczej jest z tapetami, popularnymi zwłaszcza w pokojach dziecięcych. Z wiekiem

Różowe kwiaty

Autor: Anna Panáková
Źródło: http://www.flickr.com

zastępujemy tapety na wymalowane pokoje w zwykle stonowanym kolorze. Fototapeta dodaje pomieszczeniu życia. Jest bardziej wyrazista niż najbardziej jaskrawa odmiana żółci, gdyż przedstawia wiele różnych barw, odcieni i kształtów. Dla dzieci idealne są postacie z bajek, dla gotujących mam tapety z kwiatkami, czy owocami. Te ostatnie sprawiają, że robienie potraw i przebywanie w kuchni staje się bardziej przyjemne.

Połączenie fototapety z delikatną pasją np. kwiatami uczyni z pokoju pomieszczenie naszych marzeń i relaksu. Bardzo dużo ciekawych przykładów fototapet tego typu mieszczą się tu: Przeważnie rośliny w domu kładziemy na otwartych balkonach gdzie mają powietrze, ale pomyślmy jak wyglądałyby fototapety, kwiaty w doniczkach na parapetach, a na fragmencie regału inne dodatki (rzecz jasna o tematyce kwiatowej). Brak powietrza, czy słońca – szczególnie w zimie – nie eliminuje takich ozdób na chłodne dni. W zapasie mamy też sztuczne kwiaty, które, choć nie pachną i nie dodadzą naturalności jak te prawdziwe, swą barwą urozmaicą wnętrze naszego pokoju. Kwitnąca lilia, zebrany kwiatostan, żółte słoneczniki, a może pęk kwiatu rozmieszczony na całej ścianie? Gusty i kolory pozostają do wybrania przez nas. A co jeszcze od producentów? Efekty barw (sepia, czarno-biały), trój wymiar, ornamenty. I oczywiście odpowiedni materiał.