Jak wyselekcjonować dobrego dewelopera

Decydując się na zakup nowego mieszkania musimy przede wszystkim należycie wybrać dewelopera. Dobrze jest sprawdzić w jaki sposób inwestor spełnia rozstrzygnięcia nowych przepisów deweloperskich, czy dopomaga nabywcom z formalnościami powiązanymi z kredytowaniem jak też co może zaoferować poza samym mieszkaniem.
Decydując się na kupno nowego mieszkania powinniśmy przede wszystkim odpowiednio dobrać dewelopera. Dobrze jest sprawdzić w jaki sposób inwestor spełnia rozstrzygnięcia nowych przepisów deweloperskich, czy dopomaga klientom z formalnościami mającymi związek z kredytowaniem i co może zaproponować poza samym apartamentem.

sprawdź naszą ofertę

Autor: Sivi Steys
Źródło: http://www.flickr.com
Od wyboru mieszkania do otrzymania kluczy prowadzi zazwyczaj długa droga, w związku z tym trzeba przede wszystkim uzbroić się w wytrwałość, a poza tym rzetelnie przeanalizować propozycje inwestorów. Przy sprawdzaniu dewelopera najlepiej wziąć pod uwagę jeszcze inne przedmioty: pierwszy z nich tyczy się tego, w jaki sposób pomaga on swym klientom w staraniach o pożyczkę, drugi natomiast dotyczy wyboru dewelopera, który zadba o swojego mieszkańca nie tylko przed kupnem, ale także potem.

Jeśli omawiany wątek niesamowicie Ci odpowiada, to żeby zdobyć kolejne informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty i kliknij tu.

Zakup mieszkanka to niemały koszt który często finansuje pożyczka bankowa zaciągnięta na 20 lat. Program rabatowy jaki proponują deweloperzy swym rezydentom częstokroć umożliwia kupno sprzętu RTV, sprzętów bądź płytek.

Należy również zwrócić uwagę na to, w jaki sposób inwestor (znajdź więcej) spełnia decyzje regulacji deweloperskiej, która weszła w życie 29 kwietnia tego roku. Jej podstawowym zamiarem jest wzrost bezpieczeństwa ustawodawczego a również finansowego osób kupujących majątki. Realizacja owych rozporządzeń opierać się będzie na trzech rozwiązaniach: umowie deweloperskiej, rachunku powierniczym oraz prospekcie informacyjnym. Ów ostatni składa się z dwu fragmentów: pierwszego, ogólnego, w którym znajdzie się opis inwestycji, jej stan prawny a także scenariusz robót budowlanych. W drugim znajdą się: dane tyczące się wybranego lokalu.

Ustawa wymaga od dewelopera, aby zaprezentował nabywcy tak zwany prospekt informacyjny, który zawiera informacje prawne a również pieniężne o zarówno inwestycji jak też deweloperze. Umowa deweloperska jest sporządzana w towarzystwie notariusza, jej koszta pokrywają po połowie deweloper oraz klient. Żądania nabywcy wynikające z umowy zostają wówczas wpisane do księgi wieczystej mieszkania.Teraz, kiedy już wiemy na co zwrócić uwagę, wystarczy wpisać w przeglądarkę wyrażenie mieszkanie Wrocław (jeżeli szukamy mieszkania w okolicy Wrocławia), a niechybnie uzyskamy całe mnóstwo wyników – oto przykład .