W jaki sposób zaaranżować małą kuchnię?

Niewielkie pomieszczenie kuchenne ma taką zaletę, iż nie musisz przemierzać w niej kilometrów szukając towarów.
By wygodnie umeblować niedużą kuchnię, niekiedy trzeba się jednakże mocno nagimnastykować.
Nieduże wnętrze kuchenne posiada taki plus, że nie musisz przemierzać w niej kilometrów poszukując wyrobów.
Ażeby wygodnie wyekwipować niedużą kuchnię, czasem trzeba się jednak mocno nagimnastykować.

specjaliści

Autor: Praktiker
Źródło: PRAKTIKER

Rezultat może być niesamowity. Aranżacja niewielkiej kuchni może być niesłychanie komfortowa oraz piękna. Kiedy bierzesz się za planowanie niewielkiej kuchni, miej na uwadze parę przydatnych reguł dotyczących wyboru kolorystyki. Idzie o to, by zastosowane tworzywa a także kolorystyka w niedużym stopniu ograniczały przestrzeń. Dzięki kilku sztuczkom kolorystycznym kuchnia wydawać się będzie bardziej obszerna niż jest faktycznie. Pomaluj ściany pomieszczenia na pastelowe barwy, dzięki temu utworzysz iluzję większego wnętrza.

Bez obaw – zobacz link (https://www.marmex.pl/szafa-dla-dziecka/), który kieruje do analogicznej strony. Przeczytasz na niej przykuwające wzrok wpisy w odniesieniu do rozpatrywanego tutaj zagadnienia.

Podkreślenie jednej ze ścian poprzez nadanie jej wyraźnego koloru spowoduje, że pomieszczenie nabierze głębi. Miej na uwadze, iż w niewielkiej kuchni wiele dodatków to nie dobry pomysł. Ozdoby spowodują, że kuchnia będzie się zdawała niewielka. Staraj się również schować kuchenne rynsztunki w kredensach, w ten sposób ażeby na blatach było niedużo przedmiotów.

fototapety dla dzieci

Źródło: art.widi.pl
W niedużej kuchni powinniśmy wyodrębnić strefy na pichcenie potraw czy zmywanie naczyń. Istotny jest także właściwy dobór sprzętów. Dobrze sprawdzą się szafki a także stoły na kołach i półeczki ponad blatem. W niedużej kuchni czasem musimy pójść na kompromis. O ile kupujesz zmywarkę, rozważ raczej o jednokomorowy zlew – dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzisz dużo miejsca.

Zastanów się również nad kupnem sprzętów wielozadaniowych, przykładowo piekarnika posiadającego funkcję mikrofalówki. W niedużej kuchni znakomicie sprawdzi się również okap wysuwany.