W jaki sposób zbudować swoją saunę w swoim domu, co mieć na uwadze przy jej wyborze i montażu

Sauny od pewnego czasu coraz bardziej zyskują na popularności. Tak naprawdę w zdecydowanej większości klubów sportowych, basenów oraz siłowni można skorzystać z sauny, również w coraz liczniejszych domach także zaczynają się one pojawiać. Sauny różnią się warunkami w nich panującymi – każdy ich rodzaj będzie mięć inną temperaturę i wilgotność, a co za tym idzie inny wpływ na organizm ludzi, którzy z nich będą korzystać.
Sauny od pewnego czasu bardzo zyskują na popularności. W zasadzie w zdecydowanej większości klubów sportowych, basenów oraz siłowni można skorzystać z sauny, także w coraz liczniejszych domach również się one pojawiają. Sauny różnią się panującymi w nich warunkami – każdy ich rodzaj ma inną wilgotność i temperaturę, a tym samym odmienny wpływ na organizm osób, które z nich korzystają.

asprodukt, sauny
Największe temperatury będą w suchych saunach, zwanych też wymiennie szwedzkimi lub fińskimi. Temperatura dochodzi w nich nawet do ponad 100 stopni, za to wilgotność jest na niskim poziomie, bo raptem kilkanaście procent. Z kolei mokre sauny mają trochę mniejszą temperaturę, lecz za to poziom wilgotności będzie znacznie większy, bo może dojść do 40 procent.

Jeszcze większy poziom wilgotności będzie panował w parowych saunach – ale dzięki niewysokiej temperaturze, wahającej się pomiędzy 50 a 60 stopni można w nich przebywać podobnie długo jak we wcześniej wymienionych rodzajach.

Prezentowany artykuł jest niezwykle ciekawy, jednak bez ociągania zobacz także ten opublikowany tu (http://www.megastyro.pl/listwy-oswietleniowe.html) w innym miejscu wpis – on również jest warty uwagi.

Czasami można spotkać jeszcze inne rodzaje saun, przykładowo solną albo na podczerwień, ale jeszcze się one nie cieszą dużą popularnością.

Jak się jednak okazuje, aby cieszyć się z niewątpliwych zalet wizyty w saunie wcale nie trzeba wyjeżdżać do pobliskiego SPA czy na siłownię. Jeśli się dysponuje paroma metrami podłogi i odpowiednim zapasem gotówki bez problemów można zamontować w domu własną saunę. Ceny za kompletną instalację razem z montażem zaczynają się już od paru tysięcy, a potrzeba do tego naprawdę niedużo. Świetnym miejscem na instalację sauny jest łazienka, jeśli będzie możliwe wygospodarowanie w niej kilka metrów wolnej powierzchni. Lecz tak samo może to być jeden z wolnych pokoi czy inne pomieszczenie, w jakim zainstalować będzie można kompletną instalację.

Nie wstydź się – w szukaniu ciekawego Cię tekstu kontynuuj klikanie w następne linki. W końcu zapewne odnajdziesz coś atrakcyjnego.

Każdą saunę zamawia się na wymiar, dlatego też ważne jest dobre pomierzenie wszystkiego, tak żeby nie było później kłopotów z instalacją. W praktyce wszystkich potrzebnych informacji powinien udzielić producent saun, u jakiego będzie się składało zamówienie.