Jak wykorzystać wolne miejsce pod schodami w domu

Masz mały domek z poddaszem zagospodarowanym na pokoje mieszkalne? Pewnie z tego powodu masz całkiem spory kawałek ciężkiej do wyposażenia przestrzeni. Zalecamy w niej wykonać szafę pod schodami. pierwszą taką mam w pamięci jeszcze z dzieciństwa – posiadali ją moi dziadkowie.
Masz niewielki domek ze strychem zagospodarowanym na pokoje mieszkalne? Pewnie z tego powodu masz całkiem spory kawałek ciężkiej do aranżacji przestrzeni. Polecamy w niej zrobić szafę pod schodami. To rozwiązanie mam w pamięci jeszcze z dzieciństwa – posiadali ją moi dziadkowie.

Schody

Autor: Brian Moloney
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak to była propozycja dość „starodawna”. Teraz dużo firm wyspecjalizowała się w projektowaniu i wykonywaniu szaf pod wymiar. Wystarczy zaprosić do domu fachowca, któremu nakreślimy, co chcemy schować w szafie pod schodami. Niektórzy część takiej szafy aranżują na spiżarkę, a pozostałą część na przechowywanie odzieży – dowiedz się jak zrobić szafę pod schodami (zobacz wypatrz promocje).

Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Musimy przemyśleć z jakiego tworzywa chcemy wykonać szafę. Musi dobrze komponować się z pozostałą przestrzenią domu. Najciekawszą opcją będzie zrobienie jej w drewnie, choć mniejmy na uwadze, jest to także rozwiązanie najdroższe.

Dodatkowe informacje o tej tematyce zdobędziesz w różnych serwisach, ale znacząca witryna (dobra-perspektywa.com/) jest jedynie jedna! Zweryfikuj

Markety z meblami oraz elementami z których można je wykonać prześcigają się w pomysłach na bibeloty, które pomogą nam uporządkować przestrzeń szafy – polecamy.

Tym samym, możemy również jedynie wykończyć ścianę systemem drzwi, a środek urządzić samodzielnie, wedle naszego pomysłu. Tym samym z pewnością w kieszeni zostanie nam kilkaset złotych, które będziemy mogli przeznaczyć na inne, bardziej potrzebne nam przedmioty.

W takiej szafie możemy przechowywać odzież. Przewidźmy w niej także kilka szuflad. Znajdziemy w nich miejsce na pościel, czy ręczniki. Na samym dole sugeruję znaleźć przestrzeń na przechowywanie obuwia. Najcięższe do wykorzystania przestrzenie zaraz pod skosami można przeznaczyć na małe szufladki na bieliznę, albo inne małe części bielizny.