W jakich miejscach najkorzystniej sprawdzą się drzwi przesuwne chowane w ścianie?

Na rynku pojawiła się ciekawa alternatywa dla tradycyjnych skrzydeł drzwiowych. Jest to niezwykle interesujące wyjście przede wszystkim dla takich osób, które mają niestety stosunkowo małe mieszkania.
Na rynku jest nowa alternatywa dla tradycyjnych skrzydeł drzwiowych. Jest to niezwykle interesujące wyjście zwłaszcza dla tych osób, które posiadają niestety relatywnie małe mieszkania.

Do systemów przesuwnych drzwi należą dla przykładu drzwi chowane w ścianę.
Jest to niezwykle interesująca alternatywa dla standardowych skrzydeł. Ich duża funkcjonalność tkwi podobnie jak w przypadku drzwi otwieranych w tradycyjny sposób, natomiast ogromną zaletą jest otrzymywana w tego typu sposób oszczędność przestrzeni. Takie skrzydła bowiem, zgodnie ze swą nazwą, są przesuwane i w momencie ich otworzenia, mogą chować się w ścianie – w specjalnie przygotowanej na to konstrukcyjnie kasecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzeba jakichkolwiek nadprogramowych metrów w przestrzeni na otwarte skrzydło drzwi. Z tego też powodu tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianę są świetnym wyjściem w przypadku stosunkowo niewielkich mieszkań, gdzie ważny jest prawie każdy metr kwadratowy powierzchni.

Czy jesteś usatysfakcjonowany z treści naszego artykułu? Jeśli tak, to daję także mój odsyłacz do nowej witryny. Zapraszam!

Miejsce, które w zwykłej sytuacji jest zarezerwowane na otworzenie skrzydła drzwi typowych, w wypadku tych przesuwnych zostaje niezajęte i może być wykorzystane w jakikolwiek sposób.

Płyta OSB

Autor: dlritter
Źródło: http://www.sxc.hu
Taki system sprawdza się znakomicie też w pomieszczeniach takich jak garderoba czy też jakimkolwiek innym wypadku, kiedy chcemy dyskretnie oddzielić i przymknąć jakąś niewielką część pomieszczenia, dla przykładu jadalnię czy kuchnię. Tego typu drzwi przesuwne chowane w ścianę to innowacyjne skrzydła, które są nieszablonowym oraz interesującym wyjściem aranżacyjnym. Na rynku istnieje wiele firm, które proponują kilkadziesiąt modeli tego typu drzwi, które można zamówić z systemem chowania drzwi w ścianę.

Na tego typu drzwi decydują się zwłaszcza te osoby, które posiadają stosunkowo małe nieruchomości. Są w stanie w ten sposób uzyskać dodatkowe centymetry, które później mogłyby zaaranżować w jakikolwiek sposób.