W mieszkaniu, które jest w stanie surowym, zawsze jesteśmy w stanie jeszcze dostawić dodatkowe ściany

Niekiedy okazuje się, że w swoim mieszkaniu mamy zamiar przestawić to i owo w obecnej przestrzeni. Musimy wtedy stawiać nowe ściany.
Ścianki działowe najprościej jest zrobić w lokalu, który jest jeszcze w surowym stanie.
Czasami okazuje się, że w swoim domu potrzebujemy zmienić to i owo w obecnej przestrzeni. Trzeba wówczas dokładać nowe ściany.
Ścianki działowe najprościej będzie postawić w mieszkaniu, które jest wciąż w surowym stanie.

lampka biurowa

Autor: Sebastian Włoszek
Źródło: http://www.flickr.com
okna

Autor: Knauf
Źródło: http://www.pressoffice.pl/files/000001/20090629__1.jpg
Fototapete für Kinderzimmer

Autor: Fixar
Źródło: http://fixar.de
Jednak nikt nie mówi, że po ułożeniu paneli oraz pomalowaniu murów nic już nie wolno zmieniać. W dzisiejszych czasach ściankę możemy postawić naprawdę w szybki sposób. Wszystko uzależniona jest od tego, czy chcemy by była ona gruba i czy musi wygłuszać dźwięki. Jeśli nie ma takiej potrzeby, a sama ścianka jest potrzebna raczej do symbolicznego rozdzielenia przestrzeni, to możemy zamówić ściankę szklaną. Jest to świetne rozwiązanie na przykład do kawalerek typu studio, gdzie zechcemy oddzielić część sypialnianą, a nie chcemy, by wyglądała ona na ciasną. Oprócz tego sprawdza się też tam, gdzie po oddzieleniu przestrzeni nie mielibyśmy okna. Szkło przepuszcza promienie słoneczne i wszystko fantastycznie się sprawdzi. Oczywiście szkło powinno być wówczas matowe albo mleczne. Jeżeli jednak ścianka ma być postawiona w dużym mieszkaniu, aby dla przykładu trochę oddzielić kuchnię od pokoju dziennego, to starczy normalny regips czy cegła. W firmach zwykle wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie ścianki (ścianki szklane kraków) przesuwnej.

Mianowicie jakieś pomieszczenie może funkcjonować jako jedna ogromna sala konferencyjna albo kilka mniejszych. Ścianki montuje się wtedy na specjalnie w tym celu przygotowanych szynach. Zwykle do ich składania używa się pilota i nie trzeba w ogóle się z nimi siłować.