W naszym kraju mamy dość długi sezon zimowy, gdy jesteśmy zmuszeni odśnieżać posesje

Wszyscy właściciele domów jednorodzinnych są świadomi tego, czym jest odśnieżanie działki oraz chodnika zimą. Czasami to niekończąca się historia.
Wszyscy mieszkańcy domów wolnostojących wiedzą, czym jest odśnieżanie działki i chodnika zimą. Czasami to niekończąca się historia.

Podłoże z żeliwa

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
Ci rodacy, którzy mają mieszkania w blokach, nie muszą odśnieżać chodników. Robi to w ich imieniu osoba, która jest najęta do pracy przez spółdzielnię. Jeśli posiadamy domek wolnostojący, to sytuacja przedstawia się już zupełnie inaczej. Jesteśmy zmuszeni nie tylko odśnieżać swoją działkę, czyli ścieżkę do bramki i domku gospodarczego, ale także chodnik przed działką. Polskie ustawodawstwo w tej sprawie jest o tyle dziwne, że chodnik nie jest naszą własnością, ale na nas spoczywa obowiązek, by go odśnieżać. Do odśnieżania niezbędna będzie nam rzecz jasna szufla. Dawniej były one raczej proste — szeroka łopata z kijem. W obecnych czasach szufle są coraz bardziej zaawansowane. Projektowane bywają tak, aby nie trzeba było w odśnieżanie wkładać tyle wysiłku. Wówczas nie będą bolały nas ręce i kręgosłup. Ergonomiczna szufla posiada specjalnie wyprofilowane rączki oraz kije. Można w komplecie posiadać dla przykładu dwie różne końcówki — jedna z plastiku, a druga z metalu. Praca będzie wówczas szybsza i wydajniejsza.

Jeśli masz ochotę rozszerzyć swoją wiedzę na omawiany temat, to przejrzyj nowy materiał (https://prefeko.com.pl/produkt/stopien-u327-mss-short-protection-stal-konstrukcyjna-3/), który z pewnością będzie dla Ciebie niezwykle ciekawy.

Jeśli nie chcemy w ogóle angażować zbytnio pracy mięśni barków w odśnieżanie, to możemy kupić szuflę z dołączonymi z tyłu kółkami. Jest to wtedy taki mały pług.

Można na tego rodzaju szufli pracować choćby i we dwie osoby, gdyż jest ona dosyć szeroka.
Zamawiając szuflę do odśnieżania, wcale nie musimy wybierać starych modeli. Postawmy na coś nowatorskiego, co ulży naszym barkom i kręgosłupowi.