W Naszym kraju tematy dotyczące budowy nowych dróg lub autostrad są szczególne modne i często na czasie. Czy faktycznie posiadamy podstawę do narzekania?

Od czasu przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej sieć drogowa uległa znaczącej poprawie. Widać to podczas naszych podróży, szczególnie między dużymi miastami. Na pewno dodatkowy wpływ na przyspieszenie prac miało uznanie Polski za organizatora mistrzostw starego kontynentu w piłce nożnej w 2012 roku.
Od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej infrastruktura drogowa uległa znacznej poprawie. Możemy to zauważyć podczas naszych wyjazdów, szczególnie między dużymi miastami. Z całą pewnością dodatkowy wpływ na postęp prac miało uznanie Polski za organizatora mistrzostw starego kontynentu w futbolu w 2012 roku.

budowa drogi, walec,
Choć sieć dróg szybkiego ruchu w ciągu mijającego okresu rozrosła się czterokrotnie, to przed naszym krajem nadal znaczące wyzwania dotyczące poprawy bezpieczeństwa oraz wygody kierowców. Sieć autostrad i dróg ekspresowych w naszym kraju zgodnie z raportem z ubiegłego roku wynosiła około 3130 km. Następne drogi są w trakcie budowy a ich łączna długość wynosi około tysiąca kilometrów. To dobra wiadomość ze względu na to, iż w 2003 roku nasz kraj dysponował infrastrukturą drogową ekspresowych, których całkowita długość nie przekraczała 640 kilometrów.

Plan inwestycji drogowych na kolejne lata jest również bardzo ambitny. Rada ministrów zapowiedziała budowę 3900 km dróg oraz autostrad. W planach są np. tak istotne drogi szybkiego ruchu jak droga S7 z Warszawy do Krakowa czy S17 z Warszawy do Lublina. To szansa dla firm z branży związanej z wykonywaniem robót drogowych. Niezębne będą ogromne ilości surowców takich jak masa bitumiczna- lotosasfalt.pl/1781/produkty_i_cenniki/asfalty_modyfikowane_modbit, która stosowana jest do budowy dróg.

Dostawcy takich materiałów mogą spodziewać się nowych kontraktów, które stanowią szansę na rozrost przedsiębiorstwa i istotne wpływy do firmowej kasy. W szczególności zadowolone z takiego stanu rzeczy powinny być przedsiębiorstwa sprzedające asfalt drogowy.

droga, autostrada

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Drogi z asfaltu stanowią w Europie, w tym w Polsce, przeważającą większość sieci drogowej.

Jak uważasz? Czy uda Ci się znaleźć dane na przedstawiany wątek? Na pewno tak – przejdź po tym linku (http://archicom.pl/inwestycje/m-browary-wroclawskie/) oraz odszukaj informacje tu.

Poza wysokimi normami technicznymi drogi te muszą spełniać określone przepisy ekologiczne. Ponadto istotne jest by gwarantowały bezpieczeństwo kierowcom oraz były atrakcyjne wizualnie- więcej informacji na: lotosasfalt.pl/1780/produkty_i_cenniki/asfalty_drogowe. Kolejne lata przyniosą następne inwestycje drogowe. Prezesi przedsiębiorstw z branży budowlanej powinno umiejętnie wykorzystać tą sytuację.