W Polsce w dalszym ciągu wiele młodych rodzin ma problemy mieszkaniowe

W Polsce nadal wiele młodych małżeństw ma mieszkaniowe problemy. Przede wszystkim bez przerwy brakuje na rynku mieszkań, eksperci oceniają, że może ich być nawet kilkaset tysięcy. Kolejnym powodem tego typu sytuacji są bardzo wysokie wydatki, które się wiążą z kupnem mieszkania.
W Polsce nadal mnóstwo młodych rodzin posiada problemy mieszkaniowe. Przede wszystkim cały czas brakuje na rynku mieszkań, fachowcy oceniają, że może ich być nawet kilkaset tysięcy. Kolejnym powodem tego typu sytuacji są bardzo wysokie koszty, które się wiążą z kupnem mieszkania.

mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych miastach zapłacić należy nawet sześć tysięcy za jeden metr, więc za mieszkanie mające powierzchnię pięćdziesięciu czy siedemdziesięciu metrów może się z tego zrobić pokaźna kwota. W rzeczywistości niewiele osób ma możliwości kupna domu za gotówkę, większość nabywców musi wspomóc się jaką kwotą kredytu hipotecznego – .

Jeszcze do niedawna otrzymanie takiego kredytu było prostą sprawą, nawet przy niewysokich dochodach można było uzyskać kredyt na sporą kwotę. Ostatnie kilka lat przyniosły jednak duże zmiany w podejściu banków, zaczęły one wymagać wkładu własnego, a także znacznie zmieniły się kryteria udzielania. Dzięki temu okazało się, że własne mieszkania stają się coraz bardziej marzeniem, na jakie stać coraz mniej małżeństw.

Żeby choć trochę pomóc młodym rodzinom w zakupie tak potrzebnego im domu czy mieszkania rząd uruchomił nowy program mieszkanie dla młodych – . Jego głównym zadaniem jest dofinansowanie własnego wkładu, z czym najwięcej chyba problemów mają młode małżeństwa. Rzecz jasna nie każdy będzie mógł się o taką formę dofinansowania ubiegać,

mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

wzięcie udziału w tym programie wymagać będzie spełnienia kilku istotnych warunków. Przede wszystkim nie można być właścicielem, nawet w dalekiej przeszłości, żadnego mieszkania. Ważnym warunkiem będzie także wiek młodszego małżonka, nie może on przekraczać 35 lat.

Wejdź na ten odnośnik i zobacz więcej sawyer wycena spółki szczegółowych wiadomości dotyczących analizowanego tutaj artykułu. Na pewno jest on bardzo emocjonujący.

Ograniczeniom podlegają wymiary domów lub mieszkań, których zakup można finansować, a dodatkowo cena, jaka musi być mniejsza od określonego wskaźnika. Dopiero po wypełnieniu wszystkich tych warunków można złożyć wypełniony wniosek, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu ubiegać się o dofinansowanie w jednym z banków, które współpracują przy tym programie. Uzyskanie dofinansowania będzie wymagało wprawdzie nieco zachodu i wypełniania dokumentów, ale można po jego otrzymaniu sporo zaoszczędzić na zakupie lokalu.