Według jakich zasad dobrać idealny do pomieszczenia żyrandol?

Jednym z ważnych elementów wystroju przestrzeni w pokoju jest żyrandol. Jeśli mamy dokładną wizję całego pomieszczenia, jego wybór będzie bardzo prosty. Jednak w większości przypadków, wcale nie ma się pojęcia tak dokładnie, ku jakim rozwiązaniom w zakresie oświetlenia się skłaniamy.
Jednym z ważnych elementów wyglądu pomieszczenia jest żyrandol. Jeśli posiadamy precyzyjną wizję całego pomieszczenia, jego wybór jest dziecinnie prosty. Jednak w przeważającej liczbie przypadków, wcale nie wiemy tak dokładnie, ku jakim rozwiązaniom oświetleniowym się skłaniamy.

umywalka

Autor: Atlantic Polska
Źródło: Atlantic Polska
Czy istnieją uniwersalne zasady dla wyboru żyrandola? Istnieją. W dzisiejszych czasach, gdy nasze domy są urządzane coraz bardziej eklektycznie, łamanie zasad nie jest aż tak zaskakujące, jak kilka lat temu. Jednak wielu ludzi intuicyjnie trzyma się zasad, dzięki czemu ich pokoje mają naprawdę piękny i spójny wygląd.
Po pierwsze, żyrandole powinien być dopasowany stylistycznie do pokoju. W nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się rzecz jasna żyrandole o nowoczesnym wyglądzie. Znaczy to, że wnętrze urządzone ze skandynawskim minimalizmem, może nie pasować do dominujących, żelaznych lamp. Taka sama zasada dotyczy dużych salonów, przytulnych sypialni, wytwornych sal teatralnych – zawsze powinniśmy dobierać żyrandol do charakteru wnętrza.
sypialni

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkość lampy zależy od wielkości pomieszczenia. Chociaż istnieją sposoby na obliczenie idealnej powierzchni żyrandola, coraz częściej odchodzi się od stosowania się do tak restrykcyjnych regulacji na rzecz innego oświetlenia, które nadaje się do różnych rzeczy, np. oglądania telewizji, czytania albo doświetlania szafek, przy których przygotowuje się jedzenie. Powinno się też pamiętać o generalnej zasadzie, która mówi, że im większe wnętrze, tym większe powinny być elementy oświetlające. Nie jest to tylko rezultatem względów estetycznych.

Masz jeszcze minutę? Jeżeli tak, to namawiamy Cię do następnej strony, na której wyszukasz pouczające wpisy – kliknij w link wypożyczalnia dekoracji ślubnych.

Zbyt małe żyrandole nie doświetlą całego pomieszczenia.

Do różnych typów pokoi znajdziemy inne żyrandole.

To, co nadaje się do kuchni, nie będzie pasowało do pokoju dziecięcego, z tego powodu sklepy z oświetleniem tworzą zazwyczaj działy z lampami do poszczególnych pomieszczeń. To bez wątpienia pomaga w nabyciu idealnego żyrandola do swojego domu.