Według najnowszych standardów każdy obiekt użyteczności publicznej powinien posiadać klimatyzację

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie, by jakiś nowo oddany kompleks, który jest dla przykładu biurowcem, nie posiadał klimatyzacji.
Współcześnie w znacznym procencie budynków najlepiej działają klimatyzatory kanałowe.
W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie, by jakiś nowo oddany budynek, który jest dla przykładu biurowcem, nie miał klimatyzacji.
Obecnie w większości budynków rewelacyjnie działają klimatyzatory kanałowe.

drzwi wewnętrzne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
komfort

Autor: Oknoplast Sp. z o.o.
Źródło: Oknoplast Sp. z o.o.
prezentują się one estetycznie, gdyż w żadnych pomieszczeniach nie zauważymy wiszących urządzeń. Chłodne powietrze będzie napływało do pokoju przez kratkę wentylacyjną albo specjalne otwory. Dodatkowo przy pomocy takiego klimatyzatora jesteśmy w stanie również ogrzewać budynek zimą. Zatem upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu. Jedyny minus takiego typu systemu jest taki, że musimy się na to zdecydować już na etapie projektowania budynku. Potem będzie to raczej zbyt kosztowne. Dlaczego? Ponieważ potrzebne jest pomieszczenie, gdzie znajdować się będzie centrala całej klimatyzacji. Oprócz tego potrzebne są również kanały, którymi będzie przesyłane powietrze. Są one zazwyczaj ukrywane w podwieszanych Sufitach lub pod stropem. Tego rodzaju prace dobrze jest zlecać od razu, by później nie musieć męczyć się z kosztownym oraz nieprzyjemnym remontem.

Gdy stwierdzisz, że ten artykuł jest fascynujący, kliknij na odsyłacz do wpisu (http://grow-mat.pl/), który zawiera fascynujące informacje na omawiany wątek – będą one na pewno ciekawe.

Wielkim walorem klimatyzacji kanałowej jest to, że w każdym pomieszczeniu uzyskamy taką samą temperaturę, nieistotne, jak daleko znajduje się od centrali. Rzecz jasna całym urządzeniem można sterować. Jest to stosunkowo proste.

Montowanie owego systemu trzeba po prostu zostawić wyspecjalizowanym fachowcom, ponieważ samodzielnie nie będziemy w stanie tego dokonać.