Wybieramy płytki ceramiczne do łazienki. Jakie płytki będą najlepsze?

Dobór stosownych płytek ceramicznych do umywalni nie będzie łatwym zadaniem. Na szczęście propozycja glazury jest bogata. Wielość barw, wzorów ceramicznych płytek pozwala na wykończenie umywalni nieomalże w każdym stylu.
Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, iż wyruszamy do sklepu po czym nabywamy kafelki ceramiczne do łazienki, które nam się podobają, natomiast dopiero później frapujemy się, w jaki sposób je ułożyć.
Wybór właściwych płytek ceramicznych do umywalni nie jest prostym tematem. Na szczęście oferta glazury jest bogata. Wielość barw, wzorów płytek ceramicznych pozwala na wykończenie toalety niemalże w każdym stylu.
Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, iż wyruszamy do sklepu i nabywamy kafelki ceramiczne do łazienki, które nam wpadną w oko, natomiast dopiero po pewnym czasie frapujemy się, jak je ułożyć.

kafelki ceramiczne

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
To ogromny błąd! Projektanci pomieszczeń zgodni są co do tego, iż w pierwszej kolejności trzeba zrobić plan uwzględniający rozlokowanie wszelkich urządzeń sanitarnych oraz mając go przed ,oczami, dopasować znakomicie pasujące do planu płytki.
szafa z lustrem

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Do niewielkiej toalety, w której jest mnóstwo urządzeń, korzystniej będą pasowały płytki w stonowanych kolorach, bowiem uspokoją wnętrze. Do przestronnej możesz zakupić płytki bardziej bogate, które je ożywią. Rozmiar, kształt toalety oraz rozlokowanie sprzętów łazienkowych mają również niemałe znaczenie w czasie wyboru wielkości glazury. Wbrew pozorom nie sprawdzi się reguła, iż do niewielkiej toalety najlepsze są małe płytki. Wspaniale mogą w niej wyglądać też te większe. Pod pewnym warunkiem – iż odnajdziemy miejsce, w którym możemy przedstawić przynajmniej jeden, a korzystniej 2 rzędy takowych płytek bez ich obcinania.

Sądzisz, że wymienione informacje są absorbujące? Świetnie, zatem z pewnością szczegóły w serwisie zamieszczone także Cię zaciekawią.

O optymalnym rozmiarze płytek na ścianach decydują także poziomy, na jakich będą umiejscowione wanna a także umywalka.

Trzeba rozpatrzyć, jakie kafelki zagwarantują optymalny układ fug – bez konieczności tworzenia wąziutkich paseczków ponad urządzeniami łazienkowymi. Najkorzystniej jest dopasować taki rozmiar kafelek, by trzeba je było jak najmniej obcinać.