Wygodne łóżko, czyli jakie? Przeczytaj, zanim kupisz materac

Łoże to najistotniejszy mebel w domu – spędzamy w nim przeciętnie 25 lat w ciągu życia.
By zapewniało wygodny wypoczynek, wybierz stosowny materac. To, na czym sypiasz, jest tak samo istotne jak to, jak długo śpisz.
Łóżko to najistotniejszy mebel w domu – spędzamy w nim średnio 25 lat w ciągu życia.
By zapewniało wygodny odpoczynek, musisz wybrać stosowny materac. To, na czym śpisz, jest tak samo ważne jak to, jak długo sypiasz.

taras
metal

Autor: Greber
Doradzamy, w jaki sposób wybrać łóżko a także materac dostosowany do potrzeb. Materac wymienić należy co 6 lat, dlatego warto postawić sobie za cel zakup modelu idealnego. Najpopularniejsze są materace lateksowe i tzw. kieszeniowe. Bywa też, że materac łączy w sobie różne rodzaje materiałów.czytaj także lampy kuchenne sufitowe lampy kuchenne sufitoweI tak dla alergików idealne będą materace z lateksu, jakie za sprawą chropowatej struktury gwarantują doskonałą cyrkulację powietrza, a przez to zapobiegają rozwojowi mikrobów. Dobrze dopasowują się do ułożenia ciała, a tym samym zapewniają perfekcyjne podparcie dla pleców. Z kolei kieszeniowe materace polecane są do podwójnych łóżek. Dzięki niezależnie pracującym sprężynom jedna osoba nie odczuwa ruchów partnera.
W jaki sposób sprawdzić, czy materac będzie dobry? Chcąc przekonać się, iż upatrzony materacyk będzie idealny dla nas, powinniśmy się na nim położyć oraz sprawdzić, czy będzie nam wygodnie. Warto także wykonać szybki test. W pozycji na boku przetestuj, czy kręgosłup układa się w linii zbliżonej do prostej, zaś leżąc na wznak, upewnij się, czy bez trudu uda ci się wsunąć pod plecy rozłożoną dłoń. Jeżeli tak, przybliżasz się do podjęcia decyzji o zakupie materaca idealnego dla ciebie. Taką samą metodę zastosuj w czasie zakupu wersalki bądź tapczana.

Gdy już zadecydujesz, na czym będziesz sypiał, należy pomyśleć o należytym stelażu. Amortyzuje on siłę nacisku, dzięki czemu umożliwia perfekcyjne dopasowanie się materaca do sylwetki.