Wyposażenie przedszkoli – a więc jakie normy muszą spełniać wszelkie meble i pozostałe akcesoria

Opieka nad dziećmi to nie jest prosta sprawa. Wymaga sporo skupienia a także odpowiedniego ekwipunku. W przedszkolach, kwestia akcesoriów oraz mebli jest jeszcze ważniejsza, gdyż to tam, dziecko nabywa postaw niezbędnych w późniejszych latach w szkole.
Opieka nad dziećmi to nie jest prosta sprawa. Wymaga sporo skupienia oraz właściwego ekwipunku. W przedszkolu, sprawa akcesoriów i mebli jest nawet istotniejsza, gdyż to tam, pociecha nabywa postaw niezbędnych w następujących latach w szkole.

Wyposażenie przedszkoli podlega niezwykle sztywnym zasadom (interesujesz się tym jak wyposażyć przedszkole? Kliknij tutaj). Inspekcja sanitarna może obciążyć przedszkole wysoką karą pieniężną, jeśli odnotują uchybienia nie tylko w zakresie porządku albo w pomieszczeniach kuchennych, lecz także jeżeli stoliki dla dzieci nie posiadają atestu oraz wymaganych dokumentów wygodne stoliki dla dzieci).

Prezentowane w tym poście zagadnienia Cię zainteresowały? Jeśli tak, to kliknij jeszcze tu – to niezwykle wiarygodna oferta (https://i-posciel.pl/) dla sympatyków takiej tematyki.

Osobie spoza placówki może się to wydawać absurdalne, lecz obowiązujące w placówkach przedszkolnych regulacje są uzasadnione.

Stoliki dla dzieci są podzielone na trzy zróżnicowane poziomy wysokości. Każdy poziom oznaczony jest innym kolorem i odpowiada wybranemu zakresowi wzrostu dzieci. Dzięki temu, przedszkolaki siadają przy tym stoliku, który jest dla nich najodpowiedniejszy, a to niweluje garbienie się oraz pomaga kształtować zdrową postawę ciała, podczas prac nad stolikiem. Naturalnie, taka sama zasada stosowana jest w przypadku krzesełek.

meble do szatni

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Inne meble, których jest multum w przedszkolach, to szafki. Te, które są w klasie, porozdzielane pomiędzy tematycznymi kącikami. Szafki nie mają prawa być zbyt wysokie i, podobnie jak stoliki, spełniać muszą zasady, szczególnie jeśli chodzi o materiał, z którego są wytworzone. Meble do szatni z drugiej strony, w każdym przedszkolu wyglądają identycznie (Objerzyj galerię mebli do szatni na Są to podzielone na trzy części szafki, z półką na górze, z przestrzenią na kurtkę w środku oraz na samym dole posiadają półkę na buty. Meble do szatni są znakowane wybranym przez placówkę kodem, tak więc każde dziecko ma przypisany ten sam symbol w szatni, oraz na przypisanej półeczce w klasie. Symbole są zróżnicowane i często dziecko ma taki sam znaczek przez cały swój pobyt w placówce.
stoliki dla dzieci

Autor: thisisbossi
Wyposażenie przedszkoli jest zazwyczaj precyzyjnie sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. Stoliki nie mogą mieć metalowych rantów, a brzegi mają być zaokrąglone. Unika się ostrych brzegów oraz kantów, a także wysokich szafek – dziecko musi bezproblemowo sięgać po każdą zabawkę. Podłoga musi być z drewnianych paneli lub parkiet, a jej kawałek bezwzględnie ma zajmować dywan.

Przepisy są bezwzględne, ale nie powinny być mniej wymagające jeśli idzie o bezpieczeństwo oraz prawidłowy rozwój naszych pociech. Każdy opiekun oceni pozytywnie starania wychowawców oraz dobrej jakości sprzęty.