Zadbaj o porządek w kuchni

Każde wnętrze w domu to mniej lub więcej potencjalne prawdopodobne możliwość nieporządku. W pomieszczeniu dziennym walają się rekwizyty codziennego użytku, w dużym pokoju woluminy, natomiast w hallu obuwie. Najgorsza jest jednak kuchnia, tam poza naczyniami w zlewie, wszystko jest w nieładzie: garnki leżą jak gdyby były na wakacjach, naczynia ze starą herbatą zalegają na parapecie, a na dodatkowo nie podlane rośliny usychają na parapecie. Jak posprzątać kuchnię?
Dowolne pomieszczenie w domu to mniej lub więcej możliwe możliwość bałaganu. W pomieszczeniu dziennym walają się rekwizyty powszedniego użytku, w salonie woluminy, a w przedpokoju czółenka. Najgorsza jest jednak kuchnia, tam poza szkłem w zlewie, całość jest w bałaganie: garnki leżą jakby były na wczasach, naczynia ze starą herbatą zalegają na parapecie, a na dodatek nie podlane rośliny usychają na parapecie. Jak uporządkować kuchnię?

Świąteczni pomocnicy od Russell Hobbs

Autor: Russell Hobbs
Źródło: Russell Hobbs
Na walające się drobiazgi wymarzone są większe i mniejsze kosze do przechowywania. W nich przechowasz drobiazgi, które nie mogą odnaleźć własnego kąta w zamęcie kuchni.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, wejdź też na tego typu serwis, ponieważ jest w nim inny tego typu świeży tekst (https://gmsystem.pl/blog/) – on także jest wart uwagi.

Mogą to być rzadko stosowane akcesoria kuchenne, które stosujemy rzadko, ale groteskowo nawarstwiają się tam, gdzie nie należy, mogą to być zioła czy naczynia, odnajdą tam miejsce serwetki i gąbki, nie urażą się na umieszczenie tam owoce albo warzywa. To nawet atrakcyjnie wygląda – koszyk z warzywami, jak na obrazie jakiegoś wielkiej sławy malarza. Przy tym, wydziel półkę na garnki i inne przyrządy, jak mikser czy maszynkę do makaronu. Dzięki temu łatwiej ci będzie przemieszczać się po kuchni.

Jeżeli nie preferujesz, żeby kawałeczki chleba walały się po kuchni, wpadały w szczeliny międzypółkami, leżały pod stołem, warto kupić krajalnice. Taka prosta rzecz, a faktycznie jest pomocna. Nie tylko, że nie musisz używać nadmiernej siły w krojenie, to otrzymasz ładnie pokrojone kromki, a do tego w kuchni zachowasz ład.

Nie pamiętasz o wielu rzeczach, a chciałeś na przykład ugotować coś super, ale teraz zastanawiasz się, gdzie jest ta karta z przepisem. No tak, gdybyś miał magnes na lodówkę nie miałbyś żadnego problemu ze znalezieniem przepisu. Pamiętaj, że na takiej kartce, która umocowana jest za pomocą magnesu możesz zanotować wszystko, również wiadomości dla domowników. To rewelacyjnie układa nie jedynie kuchnię, lecz także twoją zabieganą głowę.

Te kilka porad mogą polepszyć ci życie, a przy okazji zaoszczędzisz sporo czasu (markowe wyposażenie do kuchni możesz zamówić online: magnesy na lodówkę). Reszta zależy od ciebie, to jak zastosujesz się do tych rad, a również, co dziś upichcisz. Pamiętaj, przez rozgardiasz w kuchni do twoich obiadów, śniadania i kolacji mogą dostawać się nieczystości. To chyba najsilniejszy argument za utrzymaniem porządku w kuchni. Jeśli to do ciebie nie dociera, to słuchaj tego: spotykasz ekstra kobietę, przychodzicie do ciebie, widzi twoja kuchnię i… prawdopodobnie wiesz co.