Zakupujesz mieszkanie od dewelopera? Zobacz, na co wypada zwrócić uwagę!

Jeśli planujesz przenieść się do nowego mieszkania, które nabędziesz od dewelopera, miej na uwadze kilka ważnych kwestii. Chodzi o to, by zminimalizować możliwe ryzyko.
Jeśli planujesz przenieść się do nowych czterech kątów, które zakupisz na rynku pierwotnym, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii. Chodzi o to, by zminimalizować możliwe ryzyko.

mieszkania, nieruchomości

Źródło: pixabay.com
Nabycie lokalu mieszkalnego to zdecydowanie duża, życiowa inwestycja. Zdecydowanie wertujesz Internet w celu znalezienia ogłoszenia, które spełni twoje oczekiwania i wymagania, wstukując wyrażenia typu „mieszkania Wrocław”, „mieszkania na warszawskim Bemowie” czy „mieszkania w Gdańsku”. Internet bramka voip jest bez wątpienia doskonałym źródłem informacji w tej materii. Dobrze jest wiedzieć, że do wyboru mamy liczne strony, na których prezentowane są określone ogłoszenia. Mamy możliwość ustawienia wybranych parametrów, by odpowiadały naszym wymaganiom, przykładem może być cena, metraż.

Jeśli naszą uwagę zwróci ogłoszenie, które spełnia nasze oczekiwania, czyli wiemy, że interesują nas mieszkania na warszawskim Bemowie czy gdańskich Aniołkach, najlepiej jest upewnić się, czy lokalizacja budynku jest korzystna- na bemowie. Warto przeanalizować, co musi znajdować się w okolicy. Jeśli masz małe dzieci, rewelacyjnie jeśli za rogiem znajdzie się przedszkole, szkoła. Niektórzy będą korzystać z pobliskiego klubu fitness, basenu. Niektórzy nie są w stanie wyobrazić sobie, żeby w pobliżu nie było supermarketu, sklepu osiedlowego czy piekarni bądź zakładu fryzjerskiego. Nie bez znaczenia pozostają przystanki komunikacyjne, ich bliskość może znacznie ułatwić życie.

budynki, budowle

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com
Upewnijmy się, że lokal jest dobrze skomunikowany z istotnymi miejscami w mieście. Kolejnym krokiem będzie rozmowa z deweloperem oraz podpisanie z nim umowy. Zanim to jednak zrobimy, trzeba sprawdzić opinie na ten danego inwestora. Popytajmy znajomych, przyjaciół lub poczytajmy opinie widniejące w Internecie. Podkreślenia wymaga sprawa, że kontrakt z deweloperem musi obejmować szczegółowe informacje dotyczące inwestycji. Szczegółowe plany załączone do umowy są jak najbardziej wskazane. Dzięki temu, w trakcie prac będziemy mieć możliwość sprawdzenia, czy wszystko przebiega tak, jak zostało ustalone. Umowa przedwstępna, zgodnie z normami prawnymi, zawierana jest u notariusza.