Zastanawiasz się nad zbiornikiem lpg? Masz do wyboru zakup lub dzierżawę

Gaz propan to jeden z rodzajów paliwa, jakie można wykorzystywać do ogrzewania swojego domu. By móc je gromadzić, należy wyposażyć się w właściwy zbiornik. Niektórzy decydują się na jego kupno, inni na wydzierżawienie. Które rozwiązanie jest bardziej korzystne?
Gaz propan to jeden z rodzajów paliwa, jakie możesz wykorzystywać do ogrzewania swojego domu. By móc je przechowywać, należy zaopatrzyć się w właściwy zbiornik. Niektórzy decydują się na jego kupno, inni na wydzierżawienie. Jakie rozwiązanie jest korzystniejsze?

Jeżeli chcesz kupić zbiorniki lpg, musisz liczyć się z kosztami ok. 5 tysięcy zł., chyba że zdecydujesz się na zbiornik z drugiej ręki. W drugim przypadku możesz spodziewać się o połowę niższych wydatków, jednakże musisz mieć pewność, że wcześniejszy właściciel to gwarantowana osoba i na pewno nie będziesz oszukany, gdyż na przykład zbiornik jest uszkodzony.

Zbiornik na gaz

Autor: Phil Sangwell
Źródło: http://www.flickr.com

Koszty kupna to nie wszystko, trzeba bowiem jeszcze zdawać sobie sprawę z opłat powiązanych z montażem zbiornika. Potrzebny jest także sam projekt, zgłoszenie go w urzędzie i odbiór techniczny, co w sumie daje ok. 10 tysięcy zł.. Wstępnie wydaje się to być wyjątkowo wysoka kwota, lecz po kilku latach nakłady się zwrócą, a ty będziesz mieć zbiornik patrz na własność. W razie, gdy będziesz chciał zmienić metodę ogrzewania, zawsze będzie można go sprzedać, zyskując przyzwoitą kwotę.

Drugim wyjściem jest nadmieniona na początku dzierżawa. Koszty związane z otrzymaniem zbiornika, jego zamontowaniem, projektem i odbiorem są dużo niższe, ponieważ większość pieniędzy musi wyłożyć wybrany przez nas dostawca gazu. Osoba wynajmująca zbiornik (polecana strona) musi wyłącznie uiszczać co miesiąc opłaty, które zależnie od oferty mogą kształtować się na poziomie od kilkudziesięciu do nawet niemal 200 złotych.

Dostawcy nieraz dają bezpłatne pierwsze miesiące użytkowania zbiornika, nim wejdą regularne raty. Jednak należy się liczyć z koniecznością kupna gazu od dostawcy, u którego dzierżawimy zbiorniki lgp, nawet gdy cena jest znacznie większa niż u konkurencji. Zobowiązuje nas bowiem do tego podpisana umowa. Dla zainteresowanych ofertą więcej informacji: EMEX.

Jeśli w takim razie masz planujesz ogrzewać swój dom wykorzystując gaz propan, musisz zdecydować się na jedno z zaprezentowanych wyżej rozwiązań. Decyzja może sprawiać trudność, zwłaszcza dla osób, które mierzą się z tym zagadnieniem pierwszy raz. Dlatego dobrze jest zasięgnąć porady np. sąsiada, który już taki zbiornik zakupił albo kogoś z rodziny, kto ma swój dom. Ciepły dom jest podstawą przyjemnego mieszkania oraz cieszenia się z własnych czterech kątów.