Znaczny procent rodaków marzy o tym, żeby wybudować własny dom — do tego jednak potrzebny będzie projekt

Tworzenie projektu swojego domu może być dużą frajdą dla naszej rodziny.
Istnieje spora grupa ludzi, którzy pragną stworzyć własny dom i ogród, by dla przykładu móc tam wychowywać potomstwo albo by w ciszy wieść fajne życie na emeryturze.
Robienie projektu własnego domu może być dużą frajdą dla naszej rodziny.
Jest spora grupa ludzi, którzy chcą mieć swój dom i ogród, aby po prostu mieć możliwość tam wychowywać potomstwo lub by w ciszy wieść fajne życie na emeryturze.

Rurociągi w fabryce

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com

Fotorolety - „dodatek”, który zmienia wnętrze

Autor: www.fotorolety.com
Źródło: www.fotorolety.com
projekty domów

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie jednak od tego, jakie są nasze przesłanki, to nasze marzenie jest takie samo — dom. Jeśli chcemy, aby spełniał on wszelkie nasze wymagania, to raczej nie możemy zgodzić się na jakikolwiek kompromis, a nim byłoby kupowanie gotowego domu w okolicy, gdzie wszystkie budynki prezentują się identycznie. Pewnym pomysłem jest zamówienie gotowego projektu i w ostateczności wprowadzanie do niego niewielkich zmian. Może nam się udać, jeśli znajdziemy projekt niemal idealny. Jednak przeglądanie setek projektów zajmie nam mnóstwo czasu. Można też iść do architekta i najnormalniej w świecie zamówić projekt. Zapewne pozwoli nam on przejrzeć swe cenne portfolio. Znajdują się w nim projekty domów, które zrobił już dla wcześniejszych klientów. Możliwe, że coś nas zainspiruje i stwierdzimy, że takie rozwiązanie pragniemy mieć też u siebie.

Podczas rozmowy na pewno padnie dużo pytań — czy pragniemy mieć dom parterowy czy z kondygnacją? Czy dom powinien mieć zadaszony taras (ukladanie deski tarasowej) i balkony? Ile pragniemy mieć sypialni? I czy kuchnia powinna być otwarta na salon? Pytań na pewno będzie o wiele więcej. To tylko wstępna lista, która otworzy możliwość do dyskusji oraz efektywnej współpracy. Tworzenie projektu na pewno da nam mnóstwo radości.